Dokumenty

Moja parlamentná štatistika

Keď niečo robím, tak poriadne a s plným nasadením. Tak to bolo aj v počas môjho päť a pol ročného pôsobenia v parlamente (júl 2006 – február 2012). Život človeka aj politika je priveľmi krátky na to, aby ho žil pohodlne. Mám za to, že kvantita je nepodstatná, oveľa dôležitejšia je kvalita – argumenty, fakty, kontext. Ak vás napriek tomu zaujíma moja poslanecká štatistika – tu je: V prepisoch zvukových záznamov sa moje priezvisko Rafaj vyskytlo 1075x, celé meno Rafael Rafaj ďalších 236x = celkom je to 1.311 krát.

Sumár iniciatív za SNS

Sumár (35) novelizovaných zákonov v 4.volebnom období (júl 2006 až november 2009) z iniciatívy alebo spolupodieľaním sa poslancov za SNS, pričom niektoré boli navrhnuté opakovane (napr. zákonník práce, zákon o Bratislave, zákon o obecnom zriadení):

Brusel má túto koalíciu na háku, je mu jedno, čo si myslí

Brusel ma túto vládnu koalíciu na háku a je mu jedno, čo si myslí. Brusel len potrebuje, aby ste tu dosiahli schválenie toho, čo vám naoktrojovali. Tri vládne strany prijali diktát Nemecka a Francúzska, lebo ich banky majú vydané pôžičky v hodnote 900 miliárd eur a potrebujú teda pred tamojšími voľbami pokoj doma u vlastných voličov.

Euroval sa zo zmluvy o pôžičke mení na ZMLUVU O FINANČNEJ POMOCI. EÚ sa mení na Európsku dlhovú úniu

11. októbra 2011 –Ako predseda Poslaneckého klubu SNS v Národnej rade SR dom vystúpil v parlamentnej rozprave k téme eurovalu. Ako jediný z poslancov parlamentu som poukázal na dôležitú skutočnosť, že euroval ako zmluva o pôžičke sa v navrhovanej podobe mení na ZMLUVU O FINANČNEJ POMOCI, čo je podstatný rozdiel a znamená to, že vložené financie by nám už nikdy nikto nemusel vrátiť. Zástancovia eurovalu v parlamente túto skutočnosť pred verejnosťou tajili.

Za kritikou zákona o štátnom jazyku v Bruseli je lobing maďarskej iredenty

9. júla 2009 (TASR) - Za dnešnou kritikou slovenského zákona o štátnom jazyku z úst nemeckého europoslanca Michaela Gahlera je jednoznačný lobing maďarskej iredenty v Bruseli, myslí si poslanec Národnej rady SR Rafael Rafaj (SNS). Tá už podľa neho začína v Európskom parlamente (EP) pôsobiť oveľa intenzívnejšie než predtým.

Daňový mix nepodporím. Vyzývame kancelárku Merkelovú, nech urobí poriadok s Deutsche Telecomom, dlžníkom Slovenska!

Nepodporíme v parlamente tzv. daňový mix, ktorý samosprávy zaťaží 190 miliónmi eur, a tieto budú musieť následne samosprávy premietnuť do zvýšenia daní občanom. Navrhujeme ministrovi financií, aby zdroje do štátneho rozpočtu získal tvrdšími rokovaniami s Deutsche Telecomom – nemeckým štátnym majoritným vlastníkom Slovak Telecomu, ktorý Slovenskej republike opakovane odmieta vyplatiť dividendy v plnej výške 258 miliónov eur.

Multikulturalizmus je ako multivitamínový džús, neviete, čo pijete

15. apríla 2009 (TASR) - Ako ovocný nápoj vníma multikulturalizmus predseda poslaneckého klubu SNS Rafael Rafaj. "Multikulturalizmus je ako multivitamínový džús. Má veľa ovocia, ale neviete, aké pijete," vyhlásil na záver prvého rokovacieho dňa 35. schôdze Národnej rady SR, keď poslanci diskutovali o novele zákona o štátnom jazyku.