Euroval sa zo zmluvy o pôžičke mení na ZMLUVU O FINANČNEJ POMOCI. EÚ sa mení na Európsku dlhovú úniu

11. októbra 2011 –Ako predseda Poslaneckého klubu SNS v Národnej rade SR dom vystúpil v parlamentnej rozprave k téme eurovalu. Ako jediný z poslancov parlamentu som poukázal na dôležitú skutočnosť, že euroval ako zmluva o pôžičke sa v navrhovanej podobe mení na ZMLUVU O FINANČNEJ POMOCI, čo je podstatný rozdiel a znamená to, že vložené financie by nám už nikdy nikto nemusel vrátiť. Zástancovia eurovalu v parlamente túto skutočnosť pred verejnosťou tajili.

Slovensko ako také má morálne i faktické právo povedať eurovalu NIE, pretože máme v súčasnosti jeden z najlepších ekonomických výsledkov i prognóz v eurozóne, čiže nezodpovedným krajinám môžeme ukázať silu i fakt, že sa dá hospodáriť korektne. Euroval je politické a navyše aj nesystémové rozhodnutie, ide o podporovanie finančného i morálneho hazardu.

Poukazujem i na to, že nám hrozí jednotné ekonomické riadenie v EÚ, totálna centralizácia smerujúca k federalizácii Európy, ktorá je pre nás neprijateľná. Zanikli by malé národné štáty, stratili by sme svoju identitu. V súčasnosti EÚ prešľapuje na mieste, nedokáže čeliť novým výzvam, mení sa na Európsku dlhovú úniu! Kto bude dnes hlasovať za euroval, hlasuje aj za rozpad eurozóny. SNS bude hlasovať proti eurovalu i jeho navýšeniu – a z toho vyplýva i náš postoj k odchodu tejto vlády.”