Rafael Rafaj: Flašíková-Beňová pôsobí ako prízrak ideológie neomarxizmu

Slovenská národná strana (SNS) odmieta účelové zužovanie predvolebnej konfrontácie názorov pred európskymi voľbami iba na dva tábory – ktorí sú za Európsku úniu a ktorí sú proti.

Problematika únie, jej smerovania nevyhnutných reforiem je podstatne zložitejšia a širšia.
Zužovanie problematiky podľa hesla „kto nie je s nami, je proti nám“ je príkladom manipulácie zo strany väčšiny vlád aj väčšiny veľkých strán a poukazuje na ich vyhorenosť a neschopnosť čeliť opodstatnenej kritike problémov v únii.

Vrchol populizmu, manipulácie a neschopnosti čeliť kritike predviedla aktuálne europoslankyňa Monika Flašíková-Beňová, ktorá obvinila všetky iné názorové postoje za „extrémistov a parazitov“. V jej agresívnom stanovisku proti eurokritikom už len chýbala boľševická téza o oportunistoch a výzva, aby sa európskz huráproletariát spojil na večné časy a nikdy inak, len a len s Bruselom a pod vedúcou úlohou dvoch hlavných bruselských internacionál.

Vyzývam pani europoslankyňu, aby sa zdržala podobných invektív a prestala šíriť bludy neomarxistickej ideológie, vrátane multikulturalizmu a gender ideológie, pretože podľa Ústavy sa Slovenská republika neriadi nijakou ideológiou. Takýto ideologickí zadubenci nevideli v minulosti problémy socializmu a podobne nevidia ani problémy korporátneho sociálkapitalizmu Európskej únie. História však dala jasnú odpoveď ako bude vývoj prebiehať. Preto Slovenská národná strana ide do eurovolieb s transparentným programom reformy organizácie, usporiadania, inštitúcií aj politík Európskej únie, aby sa priblížila občanom aj národným štátom a bola Európou národov a nie Európou byrokratov a ideológov.

(06. 05. 2014)